گنبد علویان در همدان در مرکز شهر

گنبد علویان در همدان در مرکز شهر

گنبد علویان در همدان

گنبد علویان در همدان کمتر شناخته شده است و همواره کسانی که به همدان سفر میکنند کمتر به این بنا توجه دارند اما به نظر نگارنده کم لطفی در حق این بنا شده است و میتوان به آن توجه بیشتری کرد. این بنا یادگاری از دوره سلجوقیان در ایران میباشد.

این گنبد به عنوان مسجد بنا شده و توسط خانواده علویان نیز بنا گردیده است که بعد ها خود خاندان علویان را در زیرزمین آن دفن کرده که مقبره علویان نیز بدل گشته است.

گنبد علویان در همدان به لحاظ معماری و گچبری شاهکاری در زمینه معماری بعد از اسلام شناخته میشود که همه علاقمندان به تمدن کهن ایران میتوانند با بازدید از این بنا از آن لذت ببرند و به تمدن غنی و کهن ایران و نیز معماری ایرانی و گچبری بینظیر و شاهکار ایرانی معماری افتخار کنند.

به هر ترتیب مشاهده شده که کسانی که به همدان سفر میکنند بیشتر توجهشان به غار علیصدر و گنجنامه و … است و کمتر مسافرینی توجه خود را معطوف به این گنبد و اثر معماری میکنند که به نظر نگارنده کم لطفی میکنند چرا که بازدید از این اثر و توجه به آن میتواند باعث توجه بیشتر به معماری کهن ایران شود.

سوئیت نزدیک به گند علویان در همدان برای اجاره

شما سروران گرامی که علاقمند به بازدید از گنبد علویان در همدان هستید باید به خدمت شما عرض کنیم که این گنبد در مرکز شهر همدان واقع گردیده و در محوطه بازار قدیمی همدان قرار دارد که مانیز سوئیت هایی برای اجاره در همان محل و نیز در مرکز همدان موجود داریم که اگر اقتخار بدهید و در خدمت شما باشیم میتوانید با ما تماس داشته باشید.

البته دیدن برج قربان در همدان هم خالی از لطف نیست میتوانید این مکان را هم از نزدیک ببینید و متن و توضیحاتش را هم در سایت برایتان توضیح داده ایم قبلا هم خدمتتان عرض کردیم که برای اجاره ویلا ارزان در همدان نیز میتوانید با ما تماس داشته باشید

گنبد علویان در همدان در مرکز شهر

3/5 - (5 امتیاز)

شاید شما دوست داشته باشید