همدان پایتخت گردشگری آسیا در سال دوهزار و هجده

همدان پایتخت گردشگری آسیا

توسط

همانطور که میدانید اجلاس جهانی گردشگری در سال 2018 در همدان برگزار شد و به همین مناسبت همدان را به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی در سال 2018 نامگذاری کرده اند و این انتخاب میتواند ظرفیت های دیده نشده همدان را شکوفا سازد و معرفی مناسبی برای دیگر نقاط دنیا باشد تا با جذب هر چه بیشتر توریست و گردشگر بتواند گام مهمی در زمینه گردشگری همدان برداشته شود.

همدان پایتخت گردشگری آسیا

همدان 2018

بدون شک و تردید همت مسئولان همدان و تدابیری که اگر اتخاذ شود میتواند برای هر چه بهتر برگزار شدن این مراسم کمک کننده باشد که در روند معرفی و پیشرفت هر چه بیشتر همدان برای گردشگری جهانیان تسریع صورت بگیرد. در ابتدا خدمتتان عرض کنم که در این مطلب به دنبال تحلیل رویداد همدان2018 هستیم و راه های گسترش توریسم در همدان را با هم بررسی میکنیم و چنانچه قصد دارید تا درباره جاذبه های گردشگری و مراکز توریستی و تاریخی و تفریحی و نقشه همدان و … بدانید بهتر است به قسمت راهنمای گردشگری همدان در همین وبسایت سوئیت همدان مراجعه بفرمایید.

آمار گردشگری و توریسم همدان

بله همدان پایتخت گردشگری آسیا هست اما طبق آمار کشور ترکیه در سال 2017 سی و دومیلیون گردشگر بین المللی را به خود اختصاص داده بود که متاسفانه کشور ایران با این همه جاذبه گردشگری و تمدن و قدمت تنها 6 میلیون گردشگر خارجی در سال 2017 داشت که با این که این آمار رشد زیادی نسبت به سال قبل آن داشته اما همچنان برای ایران قابل قبول نیست.

در همین راستا موزیکی برای همدان توسط سالار عقیلی ساخته شد که واقعا آهنگ خوبی شده و از کیفیت به شدت بالایی برخوردار است که در زیر میتوانید آن را دانلود کنید.

لینک دانلود موزیک همدان 2018

پیامدهای اقتصادی گردشگری برای همدان

گردشگر میتواند ارز آوری و شکوفایی اقتصاد را در پی داشته باشد که همانطور که میدانید همه درگیر همین اقتصاد هستند و بیشتر دغدغه خانواده ها را تشکیل میدهد و همین اجاره سوئیت در همدان که البته این موضوع 99.9 درصد برای گردشگران داخلی هست از طریق سفر هموطنان فراهم شده و همانطور که میبینید عده زیادی از این طریق کسب رزق میکنند.

در پایان ضمین دعوت از همه شما ایرانیان عزیز به همدان و تشریف فرمایی به این شهر باستانی و زیبا یادآور میشود که اجاره سوئیت و باغ و ویلا در همدان به صورت روزانه و با قیمت مناسب در اختیارتان قرار میگیرد و میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر و نیز رزرو با ما تماس بگیرید تا در خدمت شما باشیم.

سوئیت منزل برای توریست و مسافر در همدان

سوئیت مبله در همدان بسیار شیک و تمیز و با قیمت منصفانه تک خواب دو خواب دارای آشپزخانه و پارکینگ و … برای اسکان شما مسافرین عزیز همدان در نظر گرفته شده است که شماره ای که برای رزرو و اجاره سوئیت در همدان میتوانید با آن تماس بگیرید در سربرگ سایت در بالا آورده شده است.

 

جلسه هماهنگي آيين افتتاحيه کنفرانس بين المللي همدان پايتخت گردشگري آسيايي 2018 با حضور جمعي از معاونين رئيس جمهور، هفت وزيردولت ، رئيس سازمان ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري، رئيس سازمان صدا و سيما، فرمانده نيروي انتظامي ، استاندار همدان و رئيس مجمع نمايندگان استان همدان به رياست جهانگيري معاون اول رئيس جمهور در تهران برگزار می شود.

همدان از 5 تا 7 شهريور امسال ميزبان کنفرانس بين المللي همدان پايتخت گردشگري آسيايي 2018 و از 21 تا 23 آبان ماه سال جاري ميزبان نشست بين المللي اعضاي سازمان جهاني گردشگري UNWTO خواهد بود

همدان پایتخت گردشگری آسیا2018
همدان پایتخت گردشگری آسیا2018

لوگوی رویداد همدان 2018 را میتوانید در عکس زیر ملاحظه بفرمایید که در سطح همدان و حتی برخی نقاط دیگر کشور با این لوگو تبلیغات زیادی صورت گرفت و این عکس را میتوانستید در خیلی جاها ملاحظه بفرمایید که خوشبختانه استقبال خوبی هم از آن صورت گرفت.

همدان پایتخت گردشگری آسیا
همدان پایتخت گردشگری آسیا

توضیحات طراح لوگوی همدان ۲۰۱۸درباره طرح

هفت حرف همدان به رنگ هفت قلعه تو در تو هگمتانه قدیم طراحی شدکه در عین اینکه مبتنی بر یک واقعیت تاریخی بود کاملا شاد و مفرح بود و فونت مورد استفاده نیز کاملا فانتزی مطابق با تمام معیار های لوگو های گردشگری جهانی انتخاب شد.

به جای حرف A نماد آرامگاه ابن سینا و در پشت اون نقشه استان همدان قرار گرفت.

شعار همدان 2018 به صورت Gather together انتخاب شده بود که به معنی دور هم جمع شدن بود.

به همین دلیل به جای 0 در 2018 علامت جهانی دور هم جمع شدن قرار گرفت و واژه gather together دور آن قرار گرفت

اقلیم همدان و کوهستانی بودن آن با یک نماد از کوه الوند همدان در بالا مشخص شدو رنگ بنفش نیز با توجه به اینکه از سوی شرکت پنتون رنگ سال 2018 انتخاب شده در کار به صورت قالب کلی استفاده شد..

 

نمره قبولی همدان در برگزاري کنفرانس بين‌المللی همدان 2018

معاون گردشگري کشور در گفتگوي اختصاصي با کميته اطلاع‌رساني همدان 2018 عنوان کرد: همدان تا هميشه بايد سطح پايتخت کشورهاي آسيايي بودن را حفظ کند این به آن معنا است که کسب عنوان پایتخت گردشگری آسیا توسط همدان یک عنوان ماندگار خواهد بود .

محمد محب‌خدايي عنوان کرد: کسب اين عنوان براي همدان بيانگر آن است که از اين به بعد اين استان نه تنها بايد سطح تعريف شده را حفظ کند بلکه بايد آن را ارتقاء دهد اين بدان معنا است که همدان بايد براي 365 روز رويداد تعريف کند و زمينه ايجاد انگيزه براي سفر به همدان را رقم بزند.

 

سوئیت همدان 2018

به پایان آمد این دفتر حکایت همچنان باقیست
دقیقا مصداق بارز همدان 2018 همین شعر است چرا که همه میدانیم با اینکه این اجلاس تمام شد و اجرا شد و سال 2018 نیز رو به پایان است اما راه درازی برای گردشگری همدان باقیست و باید همچنان ادامه داد تا بتوان ظرفیت های این شهر را به همگان معرفی کرد.

از سال گذشته تا کنون که سال 2018 به پایان رسید و وارد سال 2019 شدیم و اجلاس سران گردشگری در همدان برگزار شد و پایان یافت کمی تعداد مسافر و ورود آن به همدان کاهش یافته که باید دید این به چه دلیل است، برخی آن را به دلیل گرانیهای اخیر و پایین آمدن سطح رفاه مردم میدانند.

شاید شما دوست داشته باشید