ترشی گردوی همدان

سوغات ترشی گردوی همدان

سوغات ترشی گردوی همدان

ترشی گردوی همدان مختص همدان است و اگر نشنیده اید چون در همدان به دنبال آن نبوده اید. این ترشی ذائقه خاصی را میطلبد. ترشی گردو یا ترشی چاقاله گردوی همدان یکی از ترشی هایی است که فقط در همدان درست میشود و سرمنشا آن همینجاست.

ترشی گردو را با چاقاله آن میگیرند یعنی وقتی هنوز گردو سفت نشده و ریز است آن را چیده و برای ترشی آماده میکنند. دو الی سه بار باید گردو چاقاله ها را در درون قابلمه ریخته و آن را جوشاند که تلخی آن تا جای ممکن گرفته شود باید دقت کنید که زیاد هم بجوشانید له شده و به اصطلاح ترشی لهیده یا لیته میشود و زیبایی خود را از دست میدهد.

بعد از جوشاندن آن را باید داخل آب سرد بریزند و یکی دو روزی نگه دارید و باید بچشید تا جایی که تلخی آن گرفته بشود و سپس وقتی تلخی آن گرفته شد مناسب ترشی انداختن است. بعد از جوشاندن نیز باید با سرکه و نمک کمی جوشاند که باید چند دقیقه بیشتر نشود سپس آن را در شیشه ریخته و کمی نعنا و سیر به آن اضافه کرده تا طعم خوبی بگیرد.

خرید ترشی گردو در همدان

این ترشی گردو را میتوان در بازار سنتی همدان در خیابان اکباتان و خیابان باباطاهر پیدا کرد. اگر به همدان تشریف آوردید حتما از این سوغات هم خریداری کنید و میل بفرمایید.همچنین برای اجاره سوئیت در همدان نیز میتوانید با ما تماس بگیرید تا با خیال راحت سوئیت خود را رزرو کرده و سپس به همدان بیایید.

یک ترشی خوب دیگر که در همدان معروف هست به ترشی بیور یا همدان فلفل ترشی همدانی میتواند سفر شما را ترش و خوشمزه تر کند که امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد.

 

ترشی گردوی همدان

3.3/5 - (3 امتیاز)

شاید شما دوست داشته باشید